XV Kampania Białych Serc w gm. Kuczbork-Osada

Już 12 października 2019 roku białe papierowe serduszka ponownie pojawiły się w oknach wielu szkół, przedszkoli oraz instytucji w gm. Kuczbork-Osada, gdyż rozpoczęła się 15 edycja Kampanii Białych Serc.

 

Kampania Białych Serc to kampania solidarnego protestu przeciwko narkotykom i przemocy, której pomysłodawcą jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem Grupa Zalewski pomagająca osobom bezdomnym i uzależnionym. "ZANIM TO SIĘ STANIE" pod takim hasłem aż do 25 października w wielu miastach w Polsce, ale także poza jej granicami odbędą się liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne, które przestrzegać będą przed narkotykami oraz odbędzie się wiele imprez sportowych stawiających również na zdrowy i sportowy styl życia.

W tym roku główne przesłanie Kampanii Białych Serc dotyczyć będzie samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Według statystyk Polska jest drugim krajem,po Niemczech pod względem samobójstw dzieci w wieku 10-19 lat i cały czas wzrasta liczba dzieci hospitalizowanych z powodu zaburzeń psychicznych.

 

Relacja na żywo z MARSZU BIAŁYCH SERC:

ZPO Kuczbork-Osada 

https://www.youtube.com/watch?v=O1h9L4qzeds&fbclid=IwAR3cViR2C_aziyVBFpLZto7yimCjvHgZnI8_OF3nZyqeA7UW8KpllhCTQfY

SP Gościszka

https://www.facebook.com/SPGosciszka/videos/539262980208992/


© 2020 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuczborku-Osadzie   |   Realizacja: Interefekt.pl